Z 12. APRILOM SPET V VRTEC IN ŠOLO!

Spoštovani, 

kot je bilo napovedano, se bodo otroci in učenci  v vrtce in šole vrnili 12. aprila 2021. Vlada se je po navedbah ministrice Simone Kustec odločila, da bo spoštovala zavezo. V ponedeljek se tako ponovno odpirajo vrtci in osnovne šole.
Kot je dejala ministrica za izobraževanje, vrtci in šole skrbijo za varno okolje: »Ukrepi in priporočila NIJZ so nam poznani, upoštevajmo jih še naprej. Maske so za otroke od 6. razreda naprej obvezne, mlajši jih nosijo po šoli v skupnih prostorih. Maska pa ni obvezna pri pouku športne vzgoje.«

Vsi si resnično želimo, da bi šola ostala odprta za vse učence in bi pouk potekal kar se da normalno.
Informativno zbiranje podatkov prostovoljnega samotestiranja učencev s hitrimi testi ni bila prijava na testiranje in vsak starš bo svojo odločitev za ali proti samotestiranju učencev še lahko izrazil. O podrobnostih samotestiranja vas bomo obvestili takoj, ko bomo prejeli natančnejša navodila.
Če povzamemo go. ministrico, bodo v  prihodnjih dneh  šolam posredovali informativni film o samotestiranju učencev. Kot je dejala Kustečeva, lahko vsi nekaj naredimo, da bo šolsko okolje bolj varno: »Razumem, da gre za ukrep, ki mora imeti v sebi neki dodaten element zaupanja, in mislim, da se bo po tem, ko se bo pokazalo, da gre za dobronamerno namero pomagati posameznikom in širšemu šolskemu prostoru, da ostane bolj varen, ta odločitev uporabljala še naprej. Je pa prostovoljna. To ne bo nikakršna obveza. Želimo le pomagati. Da bo šolski prostor še bolj varen, kot je ta trenutek.«

Ravnateljica mag. Slavica Trstenjak

(Skupno 22 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost