Spoštovani starši, učenci in učitelji!

Slovenska karitas vas še enkrat oz. ponovno vabi k podpori in sodelovanju k že 16. zaporedni akciji Pokloni zvezek. Z akcijo želimo zbrati čim več zvezkov za socialno ogrožene otroke in
otroke spodbuditi k solidarnosti s sovrstniki. Akcija je bila z vašo pomočjo v preteklem letu zelo uspešna. V letu 2023 je sodelovalo 264 osnovnih šol in 129 vrtcev. Skupaj se je zbralo
več kot 33.000 zvezkov za 12.000 otrok, ki potrebujejo tovrstno pomoč.

Učence in njihove starše prosimo, da poklonijo nov, velik, črtan zvezek, darujete pa lahko tudi druge šolske potrebščine. Video spodbude k solidarnosti »Pokloni zvezek« in tudi kratki filmi iz preteklih let so na voljo na spletni strani www.karitas.si/pokloni-zvezek . Na voljo bo tudi NOV FILM O MEDVRSTNIŠKI SOLIDARNOSTI V RAZREDU. Učenci naj prinesejo zvezke v šolo in jih oddajo razredniku, najkasneje do petka, 9. junija 2024. Vanj naj priložijo razglednico z risbico ali zapišejo misel, pozdrav za sovrstnika, ki bo zvezek prejel.

Hvala za vašo solidarnost.
Vesna Pintarič,
koordinator Zdrave šole

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost