Učenci 1. razreda smo pri podaljšanem bivanju izdelali ptičje krmilnice iz odpadnega maeriala. Tetrapake mleka smo pobarvali z mešanico mekola in različnih tempera barv in jih okrasili z vzorčki ali z mehkimi svetlečimi kroglicami. Hišnik nam je predhodno že napeljal vrvice skozi škatlico in zvrtal luknjici za leseno palčko, na kateri se bodo ptičke lahko ustavile. V krmilnico smo jim nasuli sončnična  seme. Ker smo morali krmilnice postaviti višje na brezove veje, smo spet prosili hišnika. Nekaj ptičk smo že opazili, da prihajajo po hrano. Prepoznali smo siničko. Upamo, da bodo krmilnice ostale do pomladi in vsake toliko časa jim bomo spet nasuli semen. Ustavite se kdaj na šolskem dvorišču in si jih oglejte.

Fotografije si lahko ogledate tukaj.

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost