V soboto, 13. januarja 2024, smo se učenci, starši in zaposleni na OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova ter tudi drugi rekreativni pohodniki ponovno podali na pot do rojstne hiše našega rojaka, dr. Trstenjaka. Iz negovske strani se nas je na pot odpravilo 131 udeležencev. Kljub nižjim temperaturam, se je sonce kmalu dvignilo in nas spremljajo po poti tja in nazaj, zato je bil pohod idealen za zimski čas.

Pri domačiji so se nam pridružili tudi pohodniki Planinskega društva Gornja Radgona kot že vsa leta doslej. Šola je pripravila kratek kulturni program. Otroški pevski zbor je zapel dve ljudski pesmi pod vodstvom zborovodje Erika Zavolovšek, učenci so prebrali hudomušne zgodbe iz Trstenjakovega otroštva z vložki skladb na harmoniki. Tokratni osrednji govornik je bil predsednik Ustanove dr. Trstenjaka, g. Dušan Gerlovič.

Pomembno je, da ohranjamo spomin na akademika, saj bo na tak način vedno živel v naših mislih. Zato je prav, da se vsaj enkrat na leto sprehodimo do njegovega doma.

Nekaj utrinkov s pohoda si lahko ogledate v galeriji.