V prazničnih dneh se pogosto v zraku mešajo vonji po piškotih in drugem pecivu. Tudi v 1. razredu je danes prijetno dišalo, nadeli smo pisane predpasnike in se polni delovnega elana prepustili peki in kuharskem ustvarjanju. Pekli smo čokoladne mafine in jedli sladoled z barvno smetano, poimenovali smo jo kar modro nebo in sončni žarek.

 Med peko smo se učili tudi potrpežljivosti – vrline, ki je v današnjem svetu kar primanjkuje. Učili smo se  deliti stvari in drug drugemu tudi pomagati.

Če odrasli včasih premalo cenimo svoje opravljeno delo, so otroci tisti, ki imajo žar v očeh, ko nekaj dobro opravijo. Tako ponosni so si ogledovali svoje spečene čokoladne mafine in jih tudi z navdušenjem pojedli.

Vzemite si v teh dneh čas za skupno peko z otroki, omogočite otroški domišljiji prosto pot in naj tudi v vašem domu zadišiiiii!

Fotografije si lahko ogledate tukaj.

Zapisali učiteljici Mateja in Melita

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost