V petek, 22. 9. 2023, smo devetošolci obiskali sejem SOBRA v G. Radgoni. Po prihodu na sejemsko prizorišče in uvodnih pozdravnih nagovorih, smo imeli predstavitev slovenske vojske in njenega delovanja. Sledili so vodeni ogledi po halah, kjer so se nam različne slovenske zveze (gasilska, jamarska, civilna zaščita …), policija in društva predstavili. Okrog 11. ure smo se zbrali na demonstracijskem poligonu, kjer se nam je najprej predstavila Garda Slovenske vojske, sledila je dinamična predstavitev enot Slovenske vojske ter predstavitev dela vodnikov službenih psov, na koncu pa smo spremljali še spretnostno vožnjo policista motorista. Po tem smo se okrepčali  s pico. Ostalo je nekaj časa za samostojni ogled po eni izmed hal. Ob 13. uri smo se odpravili proti avtobusu, ki nas polne novih vtisov in prijetnega doživetja, je odpeljal nazaj v Negovo.

Fotografije si lahko ogledate tukaj.

Patricija, Alisa in Sara, 9. razred

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost