Spet je čas za nove so pričeske, nove šolske copate in torbe … Novo je šolsko leto in nova je sezona branja za bralno značko.

Ponovno se bo skozi celo šolsko leto spodbujalo mlade bralce in bralke, predvsem naše najmlajše, na njihovih prvih bralskih korakih in jim pomagali osmisliti branje kot nekaj nepogrešljivega in prijetnega. Kot nekaj, kar bogati, širi obzorja in hkrati kratkočasi. Branje je pomembno in ima številne prednosti, a cilj dne je poleg spodbujanja k branju, bil tudi povezovanje učencev, spoznavanje in sprejemanje različnosti ter drugačnosti.

V našo družbo smo povabili gosta, ki o tem in še o marsičem ima veliko za povedati. Z nami je bil Igor Plohl, ki je svojo zgodbo pretvoril v avtobiografski roman in zanimive slikanice. Učitelj in pisatelj, ki s svojimi literarnimi deli želi predvsem otroke osveščati o invalidnosti in drugačnosti.

Jerica Golob Peterka

 

 

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost