Zasloni in splet niso več samo občasna pomagala, ampak igrajo ključno vlogo v našem izobraževanju, delu, prostem času in načinu komuniciranja. Z brisanjem meje med »resničnim« in digitalnim se velik del vsakdana seli v različna virtualna okolja, ki so še posebej blizu otrokom in mladostnikom. Prav pri mladih se poleg koristi spleta in zaslonskih tehnologij najbolj izrazito kažejo tudi njihovi negativni učinki.

Nacionalne Smernice za uporabo zaslonov, ki jih je v letu 2021 izdala Zdravniška zbornica Slovenije, predstavljajo ključno znanstveno podlago za delo na tem področju; naslednji korak je združevanje te teorije s prakso, ki si prizadeva za čim bolj prilagodljiv, človeški in nenazadnje učinkovit pristop. Priročnik “Štekam svojega otroka” je namenjen staršem, skrbnikom ter ključnim bližnjim otrok in mladostnikov. Priročnik je zasnovan kot praktični pripomoček za starše, temelji pa na aktualnih raziskavah, ugotovitvah in opažanjih s terena ter dolgoletnih izkušnjah s področja nekemičnih zasvojenosti.
POVZETO PO: https://www.steker.si

(Skupno 12 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost