Čeprav zima ni tista, čisto ta prava, so vseeno pri nas ostale ptičice, ki se ne selijo. Hrane zanje tudi ni v obilju in prijazno je od ljudi, da jim nasujemo kakšna semena.

Učenci 1. razreda smo pri podaljšanem bivanju iz tetrapaka za mleko izdelali hišice – ptičje krmilnice. Pobarvali smo jih z mekolovim lepilom in zraven kanili kakšno kapljico tempera barve. Ko se je barva posušila, smo jih okrasili, da bi bile čim bolj vabljive za vrabčke in siničke.

Na pustni torek smo jih obesili na brezove veje in vanje nasuli sončnična semena. Seveda smo pri tem potrebovali še dolgo hišnikovo roko, ker je bilo treba veje malo oblikovati, da so krmilnice stabilno sedle nanje.

Sedaj opazujemo, kako prihajajo vrabčki in zobajo semena. Veseli smo, da smo naredili nekaj dobrega za ptičke.

Ogled fotografij v galeriji.

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost