Vsak, ki se uči brati, bere tako, da si najprej v mislih razdeli posamezne besede na zloge in zloge nato poveže v besede.

Pri razvijanju spretnosti zlogovanja besed in povezovanja zlogov si lahko pomagamo z različnimi zanimivimi in privlačnimi dejavnostmi. Učenje branje je lahko nadvse zabavno.

Da bodo naši prvošolci postali dobri bralci, morajo obvladati več bralnih veščin, ki jim omogočajo, da hitreje napredujejo. Marsovščina je ena izmed mojih idej za začetno vezavo zlogov. V petek naj je obiskala vesoljska ladja in prvošolci so se za trenutek spremenili v male marsovce. Mali marsovci pa vedo zelo dobro brati marsovščino.  Skozi igro so mali marsovci uživali v branju zlogov v marsovščini. In prav vsi so jo tudi razumeli.  Pri branju marsovščine so prvošolci nadvse uživali in za zaključek narisali sebe ko malega marsovca. 

In če kdaj srečate male marsovce z marsovščino, lahko prosite za pomoč prvošolce, saj oni vam bodo vse prebrali. Ogled fotografij v galeriji.

Zapisala učiteljica 1.razreda Mateja Vodenik Pangeršič

(Skupno 33 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost