Nagovor gospe županje Občine Gornja Radgona, Urške Mauko Tuš: “Spoštovani otroci, učenci in kolektiv vrtca ter šole dr. Antona Trstenjaka Negova. Iskreno vam čestitam ob praznovanju slovenskega kulturnega praznika. Naš praznik kulture je vsekakor nekaj posebnega. Ne gre samo za en pomemben dogodek. Govorimo o udejstvovanju množice umetnikov različnih zvrsti, v različnih obdobjih nastajanja naše samostojne države. Ni naključje, da smo izbrali 8. februar, dan ko se je leta 1848 poslovil velikan naše književnosti. France Prešeren se je s svojimi verzi uvrstil med mojstre peresa tudi v svetovnem merilu. Pesniki, pisatelji, skladatelji, slikarji, fotografi, filmarji, kulturna društva, muzeji, galerije, tudi vaš šolski pevski zbor, tudi Turistično društvo Negova Spodnji Ivanjci… in mnogo drugih zvrsti, vse to bogati našo zakladnico kulture in nas postavlja ob bok  velikim evropskim narodom. Kulturni praznik je namenjen vsem nam, narodu, ki skrbi za našo kulturo, jo bogati, jo skrbno čuva, da je v stoletjih našega bivanja »stala inu obstala« kot je rekel veliki Slovenec, ki nam je dal prvo knjigo.

Urška Mauko Tuš, županja Občine Gornja Radgona

 

 

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost