V petek, 20.1.2023 smo se v telovadnici OŠ zbrali otroci iz vrtca, iz skupine 5-6 let ter učenci 1. razreda skupaj s starši.

Glede na to, da smo imeli bralno-gibalni popoldan, je na začetku sledila pravljica o konju Štefu, ki je zmeraj v vsakem tekmovanju zmagoval. A tokrat so živali spremenile pravila in pripravile tekmovanje v obliki štafete. V njegovo skupino so mu dodelile fizično najšibkejše živali z namenom, da bi vsaj enkrat zgubil. A Štef se ni predal ter živali (raco, želvo, polža) treniral cele dni in jim dajal nasvete za zmago. Zanj je zmeraj obstajala samo zmaga in ničesar drugega. A pravljica se zaplete tako, da njegova ekipa zgubi prav zaradi njega. Na koncu preko ugotovi, da ni pomembna le zmaga, ampak sodelovanje ter timski duh.

V sodelovalnem duhu smo nadaljevali z razgibalno igro »Gremo na izlet s konjem«, se med sabo pomerili v različnih spretnostih v štafeti ter se na koncu umirili z igro Dan in noč.    

Skupaj z otroki in starši smo preživeli lep, zabaven popoldan. Povezava do fotografij.

Vzgojiteljica Mihaela in učiteljica Mateja

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost