V Tednu otroka so se  na ZPM Slovenije spraševali, na kakšne vse načine se imamo lahko dobro. Odgovori so največkrat bili, da se imamo dobro skupaj s prijatelji. Na pomen prijateljstev kažejo tudi podatki TOM telefona – prijateljstvo je nekaj, po čemer mladi najbolj hrepenijo. Želijo si sovrstnika, ki mu lahko zaupajo. Otroci tudi bolj kot odraslo osebo slišijo sovrstnika, njegova beseda ima večjo moč. Zato želimo spodbuditi čim več izmenjanih pozitivnih sporočil. Učenke 4. in 6. razreda so v okviru projekta Otrok otroku prijatelj pisale sporočila vrstnikom, ki smo jih poslali na ZPMS. Vsak dan v decembru bo ena fotografija sporočila objavljena na družbenih omrežjih ZPMS (Facebook, Instagram, LinkedIn), povzetek ob koncu akcije pa bo objavljen na spletni strani ZPMS.

Pridružili smo se tudi projektu Okrasimo okna s srci. Na ZPMS s projektom opozarjajo, da je december tudi čustveno naporen čas. Pretirano poudarjanje popolnosti in narekovanje sreče v vsaki bleščavi izložbi nam daje občutek, da imajo vsi vse, le mi ne. A bistvo praznikov ni v okraskih in darilih, temveč je v srčnosti. Naša okna so tako napolnila srca s katerimi sporočamo, da nam je mar za sočloveka.

(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost