Učenci 1., 2. in 3. razreda smo se v okviru Tedna otroka v torek, 4.10., odpeljali na Goričko, v doživljajski park, Vulkanija.

Izvedeli smo, da je pred 3 milijoni let na tem območju bruhal zadnji vulkan. Podali smo se po nepozabnem potovanju v globino goričkega vulkana ter doživeli njegov izbruh. Poleteli smo skozi zgodovino Zemlje, ob tem pa spoznali še veliko zanimivosti o vulkanih in geoloških značilnostih našega planeta ter Goričkega. Spoznali smo tudi krtka Olija, ki nas je vodil skozi večji del parka in čarovnico Ezo, ki mu je stalno za petami, saj si želi priti do dragocenih kristalov olivina, ki so z izbruhom vulkana prišli na površje. Nato smo se z vlakom odpeljali v kamnolom, kjer je samo osrčje vulkana ter iskali vulkanske kamne, olivin ter bazaltni tuf.  Preživeli smo čudovit dan. 

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost