V petek, 30.9.2022 sta se dve učenki 7.  razreda, Lara Kramberger in Špela Šipek z mentorico Petro Starovasnik Dumić, udeležili nacionalnega srečanja UNESCO ASPnet v Semiču, pod naslovom, Dediščina Bele Krajine.


V uvodu smo si ogledali kulturno prireditev Biserna ogrlica belokranjske dediščine. Po prireditvi pa smo se udeležile delavnice pletenja zapestnice s kongerijo. Jalžićeva kongerija je endemit, dobrih 13mm velika živa jamska školjka svetlo rjave barve in je ostanek geološke dobe terciar. Preživela je 50 milijonov let, izumrtje dinozavrov in več ledenih dob, kar dokazuje njeno izredno prilagodljivost. Živi v 60 m dolgi vodni jami reke b Krupe, zato je dosegljiva le izkušenim potapljačem, mi pa smo si jo ogledali v Muzejski hiši Semič.
Zaključek srečanja smo strnili z ogledom nastopa pevskega zbora in folklore združenih učencev in dijakov UNESCO šol.

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost