NAREDIMO PAPIR – MISLIMO NA DREVO
Sprehajati se po gozdu je vedno zanimivo, ne glede na letni čas. Naši sprehodi po gozdu so bili obarvani v paleto barv, domišljije, vedoželjnosti in vprašanj. Med sprehodi in opazovanjem dreves so se prvošolcem porajala zanimiva vprašanja. Povezali so se z drevesi in jih čutili. Odločili smo se, da naredimo svoj papir in ohranimo drevo poseke. Ideja je bila privlačno zanimiva za vse. Lotili smo se dela. Vroči majski sončni žarki so nam posušili ploščice narejenega papirja, kateremu smo dodali začimbe, posušene cvetove sivke in liste posušenih vrtnic. Naš ročno izdelan papir omamnega vonja je prvošolce zelo navdušil, želeli so ga takoj porisati. Za risanje smo uporabili kavno usedlino. Nastali so unikatni izdelki, katere smo razstavili. Fotografije so na ogled v galeriji.

Ponosni na svoj izdelek, z mislimi na drevo, ki smo ga ohranili, smo srečni zaključili Teden umetnosti v šoli in vrtcu 2022.

Zapisala učiteljica 1.razreda Mateja Vodenik Pangeršič

 

 

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost