Učenci od 1.  do 4. razreda, ki so vključeni v oddelke podaljšanega bivanja, so torkov popoldan preživeli na nekoliko drugačen način kot običajno. Pred začetkom skupnih aktivnosti so prisluhnili zgodbama Kruhek je šel po svetu in Levi devžej, v nadaljevanju pa so se skupaj odpravili pred šolo, kjer so jih čakale različne aktivnosti. Učenci so lahko izbirali med družabnimi igrami, različnimi knjigami na temo hrane in življenja čebel, sadili so medovite rastline, izdelovali vrtne označevalce in se posladkali z lokalno pridelano marmelado, piškoti in suhim sadjem. Delavnico je v okviru Tednov vseživljenjskega učenja organiziralo Društvo za Združene narode za Slovenijo. Utrinke si lahko ogledate v galeriji.