Učenci 3. razreda so že dlje časa prosili, da organiziramo »super dan«. Podali so najrazličnejše ideje, kaj vse bi počeli ter se odločili, da preživijo dan, kot so ga imeli šolarji v preteklosti. Posebno vzdušje smo ustvarili tako, da so se učenci preoblekli v oblačila, ki so del ljudske dediščine. Prav tako jim je bilo zanimivo, da so bili ves dan bosi, tako v šolskih prostorih kot tudi zunaj. Ko je v razred stopila starejša gospa, s strogim glasom, oblečena po modi preteklega časa, z obvezno šibo v rokah in so jo morali naslavljati z gospodično učiteljico, je bilo svojevrstno doživetje popolno. Mnogi učenci so po prvih nasmeških in prvi razredni kazni raje ubrali pot resnosti ter upoštevanja vseh pravil. Sedeli so zravnano, z rokami za sedalom, odgovarjali z naslavljanjem gospodične učiteljice ter dosledno upoštevali njena navodila. Neposlušni učenci pa so poizkusili tudi klečanje na koruzi ter sramotno stanje v kotu. Tudi šiba je zapela ter ušesa so trpela – točno tako, kot v starih časih. Po učni uri lepopisja, so učenci spoznali staro igro »zemlje krast« ter se jo v naslednji uri tudi igrali. Malica je bilo dobro (staro) jabolko, ki so se ga učenci ta dan res razveselili, saj je bojda imelo drugačen okus 😊. Ob koncu so učenci spoznali še Šolske postave. Zaključili so, da je bil to res »super dan«, vendar bodo raje nadaljevali s poukom v današnjem času 😊. Nekaj fotografij je na ogled v galeriji.

Petra Starovasnik Dumić

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost