V petek, 20.5.2022 smo v 1.razredu izvedli kulturni dan – naš pravljični dan.
Učenci so v šolo prinesli svojo najljubšo pravljico in jo predstavili sošolcem. Spoznali so, da so pravljice prava bogata in neizčrpna zakladnica ljudske modrosti in duhovitosti. Vsak pripovedovalec je poskušal navdušiti poslušalce s pripovedovanjem svoje najljubše pravljice in uspelo jim je.
Z učenci smo se pogovarjali o bralnih izkušnjah, opisovali so katere knjige radi berejo, kdaj jih radi berejo in če so jim tudi starši kdaj brali knjige (pred spanjem), ko so bili majhni.
Spoznali smo, da pravljice lahko poslušamo, ko jih nekdo pripoveduje ali bere; lahko jih tudi gledamo in poslušamo kot risanke – risani film; lahko so posnete kot igrani film; lahko pa jih poslušamo kot radijsko igro.
Po kosilu so se z učiteljico Majo Bokan odpravili v knjižnico, kjer jih je že čakala gospa knjižničarka Zvezdana Zorec in se pravljično prepustili njenemu pripovedovanju in opisovanju. Fotografije so na ogled v galeriji.

Zapisala učiteljica Mateja Vodenik Pangeršič

(Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost