Le kako bi si danes predstavljali življenje brez elektrike, brez radiatorjev, ki nas grejejo v zimskem času, brez luči, brez pipe v stanovanju, iz katere priteče pitna oziroma topla voda …? Naši dedki in babice so povedali, da so včasih tako živeli. Seveda smo bili radovedni in po njihovih podstrešjih ter kleteh smo začeli brskati za starimi predmeti. O, koliko se jih je nabralo! Pa kako težki so bili: likalniki, orodja za različna opravila in popravila, gramofon, ter še marsikaj. Kako ne bi bili, saj so večinoma železni. S starši smo jih ponosno prinesli v šolo in jih razstavili v razredu. Drug drugemu smo jih predstavili, povedali kako se imenujejo in za kaj so jih uporabljali nekoč. Istovrstne predmete smo med seboj tudi primerjali. Razvrščali smo jih po različnih kriterijih. Spoznali smo, da je bilo življenje ljudi v preteklosti drugačno in da so bili predmeti, ki so jih uporabljali nekoč, drugačni. Pri likovni umetnosti smo jih narisali, bili smo pravi mali umetniki. Zavedamo se, kako pomembna je naša kulturna dediščina, saj brez preteklosti ne bi bilo sedanjosti, v kateri živimo sedaj mi. Fotografije si lahko ogledate v galeriji.

Učiteljica 1.razreda Mateja Vodenik Pangeršič

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost