V petek, 4.2.2022, smo v 1.razredu izvedli prav poseben kulturni dan – igrali smo se gledališča. Dan smo pričeli z ogledom posnetka šolske proslave ob slovenskem kulturnem prazniku. Nato smo se pogovarjali o gledališču, spoznali smo gledališki bonton in tudi mi smo se prav za ta dan oblekli praznično in našo učilnico spremenili v gledališče. Fotografije so na ogled v galeriji.

V našem gledališkem listu je bilo zapisano, da si bomo ogledali spletno lutkovno predstavo SOVICO OKO.
Že dan poprej smo si v podaljšanem bivanju naredili vstopnice in na našo predstavo povabili vse prijatelje iz igralnega kotička. Spoznali smo slovensko pesnico in mladinsko pisateljico Svetlano Makarovič.
Po ogledu spletne lutkovne predstave pa smo imeli še čajanko, pili smo čaj in jedli piškote, ter veselo kramljali o našem gledališču v razredu.
Kulturni dan smo zaključili z mislijo, da moramo vedno gledati s srcem in z željo, da si naslednjo lutkovno predstavo ogledamo v tistem čisto pravem gledališču.

 

Učiteljica 1.razreda Mateja Vodenik Pangeršič

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost