Spoštovani starši, zaposleni in učenci!

Glede na to, da se je na naši šoli dogodila že druga karantena v manj kot dveh tednih, je potrebno k zaščiti vseh pristopiti dosledno, resno  in odgovorno. Zato vas vse, res vse učence, zaposlene, starše in druge, ki vstopate v šolsko zgradbo prosim, da dosledno upoštevate vsa navodila in priporočila, ki so zapisana v Protokolu o zaščiti pred nalezljivimi boleznimi.

Glede na to, da na naši šoli veliko damo na zaupanje in samoodgovornost, se mi zdi, da če res ni doslednega nadzora, se pozornost in usmerjenost na upoštevanje pravil opusti. V eni izmed okrožnic iz MIZŠ je  bil podan predlog, da se naj šole zaklepajo ravno zaradi večjega nadzora vstopanja in izstopanja iz šolske zgradbe. Za to se še nismo odločili, ker verjamem v odgovorno ravnanje vseh odraslih.
Prav gotovo si nihče izmed nas ne želi, da se šola zapre. In to se nam lahko dogodi, če ne upoštevamo navodil. Zato jih želim še enkrat izpostaviti:

 • V šolo učenci vstopajo na treh vhodih, da je je med njimi čim manj mešanja.
 • Preobuvajo se za posamezen razred določenih mestih.
 • Če razdalja med osebami ni več kot 1,5 m, je potrebno nositi masko tudi zunaj.
 • Nošnja maske je obvezna na avtobusu in obvezno je upoštevati varnostno razdaljo.
 • Maske se nosijo vedno in povsod v šoli, razen učencem od 1. do 5. razreda, kadar so v matičnih učilnicah.
 • Maske so obvezne za vse zaposlene in vse tiste, ki vstopajo v šolo. Torej tudi za starše in druge obiskovalce.
 • Obiskovalci morajo biti najavljeni in se morajo vpisati v listo obiskovalcev, ki je na vhodni mizici.
 • Maske morajo biti pravilno nameščene. To pomeni, da pokrivajo tudi nos.
 • Masko učenci lahko dobijo v tajništvu šole, če jo pozabijo, ali če je poškodovana.
 • Učenci iz različnih razredov se med odmori ne smejo družiti, ampak ostanejo v svojih matičnih učilnicah.
 • Ne priporoča se, da se v popoldanskem času organizirajo različna praznovanja rojstnih dni ali drugih druženj, še posebej, če so povabljeni otroci iz različnih razredov. S tem samo še povečujemo večjo verjetnost okužbe ostalih učencev.

Vse prosim, da skupaj poskrbimo za zdravo okolje nas samih in da s svojim neodgovornim vedenjem ne ogrožamo drugih. To je naša dolžnost in odgovornost. Še posebej pa je pomembno, da v šolo pridejo zdravi otroci.

Ravnateljica: mag. Slavica Trstenjak

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost