Zaključek bralne značke za učence 1., 2. in 3. razreda OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova, smo obeležili v petek 23. aprila, na dan Svetovnega dneva knjige. Na ta dan po vsem svetu potekajo aktivnosti v okviru Noči knjige, ki smo ga mi poimenovali kar Zamenjamo noč za dan.

Izkoristili smo lepo sončno dopoldne in se podali na dvorišče Negovskega gradu, kjer smo v mehurčkih prebrali knjigo Anje Tuckermann: Nusret in krava.

Nusret in krava je ganljiva zgodba o domovini, tujini, slovesu in hrepenenju. Starši se z bratom in sestro preselijo v Nemčijo, malega Nusreta pa pustijo z babico in dedkom v domači vasi na Kosovu, ki je zaradi vojne povsem zapuščena. Doma nihče ne zna brati, zato pisma staršev bere pismonoša. Nusret se spoprijatelji s kravo, s katero odpotuje k staršem v Nemčijo, kjer se oba naučita brati in pisati.

Učenci so uživali ob poslušanju in poustvarjanju knjige v prijetnem okolju Negovskega gradu.

Zapisala učiteljica 1. razreda Mateja Vodenik Pangeršič

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost