V mesecu septembru so učenci 5. in 6. razreda z učiteljicama Sonjo in Matejo Š. v gradu Negova obiskali zeliščarsko delavnico. Bila je zelo zanimiva, učenci pa so pokazali, da že kar veliko znajo (predvsem tisti, ki so se z učiteljico Sonjo pogovarjali o zeliščih že v prejšnjem šolskem letu). No, naneslo je, da so zelišča tudi tema letošnje Platforme raznolikosti (tradicionalni Unesco projekt OŠ Fokovci). Ker je prišlo v mesecu oktobru do zaprtja šole, smo tako izkoristili mesec marec in se ponovno preizkusili v poznavanju zelišč. Učenci 5. razreda so z učiteljico Sonjo skuhali zeliščni čaj, ki je bil zelo okusen. Naredili pa so tudi razne zeliščne kreme za obraz, ki so jih odnesli domov. Kreme so naredili iz bio kokosovega olja, naravnega čebeljega voska, dodali pa so še nekaj kapljic sivkinega eteričnega olja.
Nekaj utrinkov iz obeh delavnic je na ogled v galeriji.

Zapisala: M. Šajhar

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost