Učenke in učenci, spoštovani starši in zaposleni!

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih.
Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.
V četrtek, 1. 4. 2021, se  tako zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih ter v osnovnih in glasbenih šolah – pouk v tem času poteka na daljavo.

 Pouk na daljavo poteka v Arnesovih spletnih učilnicah
Pouk bo za vse učence od 1. do 9. razreda  potekal na daljavo preko Arnesove spletne učilnice, navodila za delo boste učenci prejeli s strani razrednikov oz. posameznih učiteljev. Pouk poteka po normalnem urniku. V teh dneh bo izvedenih kar nekaj dni dejavnosti.

Nujno varstvo v vrtcih in osnovnih šolah za učence od 1. do 3. razreda
Vrtci organizirajo nujno varstvo, prav tako osnovne šole za učence od 1. do 3. razreda, zato starše prosimo, da o tem čim prej obvestijo vzgojiteljice oz. razrednike. Nujno varstvo se organizira za otroke in učence, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.
Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca, kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

Organizacija prehrane otrok, učenk/učencev in topli obrok
Šola za otroke v vrtcu, za učenke/učence od 1. do 3. razreda, ki so vključeni v nujno varstvo, zagotovi šolsko prehrano. Za učenke/učence, ki se izobražujejo na daljavo in so na podlagi dokazil upravičeni  do le-tega,  šola organizira in zagotavlja topli obrok, zato starše prosimo, da se v zvezi s tem čim prej obrnete na tajništvo šole.(02 5601004)

Potrebe po računalniški opremi
V primeru potrebe učencev po izposoji računalniške opreme za delo na daljavo, starše prosimo, da se obrnejo na vodstvo šole (02 5609110).

Verjamemo, da nam bo s skupnimi močmi in prizadevanji v skrbi za zdravje vseh nas, v premagovanju virusa uspelo!
Ostanite zdravi!

Lepo vas pozdravljam in se vam zahvaljujem za razumevanje!

Ravnateljica: mag. Slavica Trstenjak

12258_Potrdilo delodajalca

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost