Slovenski šport je dobil svoj državni praznik.

Naši športniki premikajo meje in pišejo zgodovino slovenskega in svetovnega športa. Slovenci smo športni narod, šport je v naši naravi in to je prepoznala tudi država, ki je na pobudo OKS razglasila 23. september za Dan slovenskega športa. Datum sovpada tudi z začetkom evropskega tedna športa (23. – 30. 9.).

Dan slovenskega športa naj bo zato dan, ob katerem sleherni Slovenec in Slovenka s svojo telesno dejavnostjo izrazi svoj odnos do športnega udejstvovanja, ki ima številne pozitivne učinke: krepi zdravje, vzgaja, spodbuja pozitivne vrednote in povezuje Slovenijo. Ta dan šteje vsaka oblike telesne dejavnosti v šoli, v klubih ali doma, ko bomo obuli športne copate, poiskali žoge, zavrteli pedala, razgrnili joga blazine, si privoščili skok v vodo in še marsikaj. Bodimo povezani v športu in naj bo praznik vzpodbuda za aktivno preživljanje prostega časa vse dni v letu.

Na šoli bomo obeležili Dan slovenskega športa z različnimi športnimi aktivnostmi (pohod, kros, kolesarjenje, zabavne športne igre), ki se bodo zvrstile čez teden.

Ob novem državnem prazniku so naši učenci zapisali:

Vem, da je šport zelo pomemben, zato treniram twirling. Vsakemu šport pomeni nekaj drugega. Meni pomeni zabavo, trud, srečo in sprostitev. Gibanje nas ohranja zdrave. Špela, 5. razred

Treniram nogomet. Moja športna vzornika sta Josip Iličić in Jan Oblak. Rad spremljam nogometne tekme. Jakob, 5. razred

Tudi jaz imam zelo rad šport, zato sem vesel, da so naši športniki in vsi, ki imamo radi šport, dobili svoj praznik. Sam že tri leta treniram rokomet pri RK Gornja Radgona. Moj športni vzornik je rokometaš Jure Dolenc. Anej, 5. razred

Dejan Vajs je znan slovenski kickboksar in trener. Njegov klub v Gornji Radgoni šteje okoli 150 članov. Leta 2013 je v Turčiji osvojil naslov svetovnega prvaka. Ker je do takrat treniral le v očetovi domači garaži, velja za svetovnega prvaka iz »garaže«. Ponosna sem, da je naš rojak. Tija Lucija, 7. razred

Primož Roglič in Tadej Pogačar sta najboljša slovenska in svetovna kolesarja. Čeprav sta na tekmah nasprotnika, ki tekmujeta vsak za svojo ekipo, sta v  resnici velika prijatelja, ki se zelo spoštujeta. To je odlika pravih, velikih športnikov. Vesela sem, da sta z dvojno zmago na Touru ime Slovenije postavila na svetovni zemljevid. Slovenija je ponosna. Ines, 7. razred

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost