Spoštovani učenci in starši.

Soočamo se s situacijo, ki je povsem nova za večino izmed nas.  Izpostavljeni smo strogim omejitvam in skrb zbujajočim novicam, številni smo se znašli v povsem novih vlogah in smo hkrati morali korenito spremeniti svoje ustaljene vzorce vsakodnevnega delovanja. Življenje za štirimi stenami se nam je v času tekanja po vsakodnevnih opravkih zdelo privlačno, zdaj ko smo primorani ostajati doma, pa lahko v nas sproži razne oblike tesnobe, na plan pridejo nerazrešene osebne težave ali težave v odnosih (preberite ta članek). Naj nas omenjeno ne preplaši, prav je pa, da brez zadržkov poiščemo pomoč. Včasih zadostuje že samo to, da se lahko s kom iskreno pogovorimo.

Kljub temu, da se ne nahajamo v šolskih prostorih, sem vam svetovalna delavka na razpolago. Tako učencem, če potrebujete pogovor ali pomoč pri organizaciji časa ob povsem novem načinu opravljanja šolskih obveznosti, kot tudi staršem, za lažje sobivanje in nudenje podpore svojim otrokom. Če imate kakršnakoli vprašanja, dileme, želje, predloge, se oglasite preko elektronske pošte blanka.mlakar@os-negova.si, preko eAsistenta, po potrebi se bomo dogovorili za pogovor po telefonu ali preko drugega kanala (Viber, Messenger).

Na spletni strani svetovalne službe sem pripravila nekaj nasvetov za starše v času epidemije.

Naj zaključim z mislijo o TEŽAVAH, s katerimi se te dni vsi srečujemo:

TEŽAVE SO KOT SONCE.
Če pogledaš vanj, nič ne vidiš.
Če pa greš naprej, ti razsvetli celo pot!
Naj nam sonce še naprej razsvetljuje pot po kateri stopamo!

Ostanite zdravi!

Blanka Mlakar, svetovalna delavka

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost