Med 13. in 19. oktobrom je naša šola v okviru Erasmus+ projekta gostila enotedensko izmenjavo učencev. 14 učencev iz Nemčije, Poljske, Turčije in Grčije je prebivalo pri družinah naših učencev. Zanje in za njihove učitelje spremljevalce smo pripravili zanimiv program. Skozi temo letošnjega leta Logično mišljenje in ustvarjalnost smo učenci in učitelji posneli film Zamrznimo šolo, se lotili likovnega ustvarjanja in ustvarjanja izdelkov iz različnih naravnih materialov z učenci in starši v popoldanskem bivanju.

Na popoldanskem srečanju smo našim gostom predstavili tipične jedi, tradicionalne plese in pesmi, ki smo jih peli in plesali ob starih jesenskih kmečkih običajih.
Gostom smo razkazali Negovo in grad ter se sprehodili skozi Kunovo do domačije Pachamama center. Odpeljali smo se tudi na Goričko in raziskovali vulkane v Vulkaniji ter spoznavali značilnosti Prekmurja v paviljonu Expano v Murski Soboti. Četrtek smo namenili ogledu prestolnice in Gorenjske, kjer so bili gostje navdušeni nad turističnim biserom, Bled, ter si v Radovljici izdelali svoj spominek, »lect«.

Vsi gostje iz tujine so bili navdušeni nad lepotami Slovenije in nad gostoljubnostjo domačinov.

Fotografije najdete v galeriji. Spodaj pa navajamo nekaj vtisov naših učencev, ki so gostili tuje učence pri sebi doma.

Koordinatorica projekta Blanka Mlakar


 

Učenki iz Erasmus+ projekta sem gostila z razlogom, da bi spoznala nove ljudi in njihov jezik. Z učenkama smo se dobro razumeli in se spoprijateljili. Med samim projektom smo dobro sodelovale med sabo. Učenki sta dobro govorili angleško, kar mi je bilo zelo všeč, saj smo lahko normalno komunicirali. Z vso družino sta se učenki dobro razumeli. Erasmus+ projekt mi je dal dobro izkušnjo za nadaljnje življenje.

Nuša, 9. r

Z učenko, ki sem jo gostila, sva se zelo dobro ujeli že prvi dan. Veliko sva se pogovarjali in naučila me je veliko praktičnih besed. Odkrili sva, da imajo zelo podobne besede našim. Učenka je zelo dobro znala angleško, kar mi je bilo zelo všeč. Tudi, ko smo odšli na izlete se je z mojo družino zelo v redu razumela. Rekla je tudi, da ji je bilo zelo všeč pri nas. Ni mi žal, da sem jo sprejela, saj je bila to zelo lepa izkušnja.

Melani, 9. r

Moj teden z Deren

Bilo mi je zelo zanimivo, ko sem v okviru projekta Erasmus+ gostila deklico iz Turčije. Všeč mi je bilo spoznati nove ljudi in njihove navade. Doma sva se z Deren večinoma pogovarjali, včasih naju je moj ata peljal na sladoled ali pa v trgovine. Ogledali smo su tudi Negovsko jezero in se sprehodili po gozdu. Deren ni razumela preveč dobro angleško, zato sva si pomagali s prevajalnikom ali pa z rokami. Deren je stara 12 let in ima 2 sestri. Starejša sestra Aysen je stara 20 let in Azra 15 let. Deren zelo rada bere knjige. Omenila je tudi, da se ji v Sloveniji zdi lepše in bolj mirno kot v Turčiji in da so ljudje zelo prijazni. Še zdaj se pogovarjava preko Instagrama. Doma smo se kar navadili nanjo in ko je morala oditi, smo bili cel teden žalostni.

Naja, 8.r

Doživetje z Mathildo in Judyto

Moj teden v okviru Erasums+ gostovanja sem doživela z dvema super dekletoma Judyto in Mathildo. Prihajata iz Poljske, radi se smejita in družita. Doma smo se večinoma smejale druga iz druge in se zabavale. Odhajale smo na sprehode, hodile po trgovinah, na sladoled itd. Obe imata brate. Judyta je stara 14, kmalu bo 15 in hodi v 8. razred. Mathilda je stara 13 let in hodi v 7. razred. Na Poljskem imajo od 0. do 8. razredov. Rade se pogovarjamo in si dopisujemo. Ampak, ker ne ne vesta prav dobro angleško, smo se včasih zelo težko sporazumevale. Bilo pa je malo lažje, saj imamo mi skoraj enak jezik oz. podoben jezik kot je poljščina. Seveda pa vse komaj čakamo, da pridem na Poljsko in se spet vidimo, zato pa si dopisujemo vsak dan in se veselimo prihoda.                                                                    

Tija , 7.razred

 

(Skupno 160 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost