V najstarejšem slovenskem mestu Ptuju je  v sredo, 9. 10. 2019 potekal že 6. mednarodni UNESCOV ASP tek mladih, ki ga organizira Gimnazija Ptuj in MO Ptuj.  Unescov tek stoji na 4 stebrih izobraževanja: naučiti se zdravo živeti, znati zdravo živeti, razvijati svoje  potenciale in sodelovati z drugimi. Kot Unesco šola se ASP teka udeležujejo tudi učenci naše šole. Na prizorišču, pred gimnazijo Ptuj se je zbralo preko 2.300 mladih; otrok, učencev, dijakov in učiteljev iz cele Slovenije in tujine. Kulturo športa in zdravja  povezujemo s kulturo miru. »Šport je prepoznan instrument za promocijo miru, ne glede na  geografske meje in socialne razrede«. Z nami so tekli številni ambasadorji, vrhunski slovenski športniki; smučarski skakalci Jernej Damjan, Špela Rogelj, Ema Klinec, alpski smučar Martin Čater…
Na samem prizorišču je v sončnem vremenu sočasno potekalo čez 30 dodatnih športnih aktivnosti in ustvarjalnih delavnic v katere so se pridno vključevali tudi naši učenci. Najbolj so jih navdušile delavnice o poslikavi obraza, Poli žur, svet v temi, Viki,  cirkuške vragolije in športne dejavnosti. Vsak je našel kaj zanimivega zase. Ob vsem bučnem dogajanju je bilo preteči 900 m še najmanj. Na koncu smo bili zmagovalci vsi. Bilo je nepozabno.
In kaj so povedali učenci:
Všeč mi je bilo, da so se Unesco teka in prireditve udeležili tudi znani športniki od katerih smo dobili podpise.  Analiza, Sara
Najbolj me je navdušila delavnica poslikave obraza in rok ter »smutiji«.   Tia
Tekati je bilo precej lažje kot v šolski telovadnici. V glavnem bilo je super.  Ines M.
Prizorišče dogajanja je bilo lepo urejeno in pripravljeno. Zelo sem se zabavala.  Zoja
Prvič sem se udeležila Unesco teka in bilo mi je super zanimivo.  Ana, Laura, Lea, Mia
Bilo je lepo in zabavno. Všeč mi je bilo, da je bilo veliko delavnic, kjer smo lahko ustvarjali in se učili nove stvari. Preživela sem zelo lep dan, čeprav sem se izmučila pri teku.  Pia, Patricija
Fotografije so na ogled v galeriji.

Zapisala Vesna Pintarič

 

 

 

 

 

 

 

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost