V sredo, 11. 9. 2019, smo se z učenci od 1. do 3. razreda udeležili 30. Pikinega festivala v Velenju. Festival je za vsakega učenca oz. obiskovalca poučno in kreativno doživetje, ki izhaja iz igrivega neformalnega izobraževanja in temelji na kulturni vzgoji.

Igra je že od nekdaj pomembno in predvsem zabavno orodje za pridobivanje znanj. Učenje skozi igro je zelo zabavno, nova spoznanja pa se s prijetnimi doživetji močneje in trajneje vtisnejo v spomin. Tudi naši učenci so se ta dan veliko novega naučili na kreativen in ustvarjalen način. Najprej so si na odru Glasbene šole Velenje ogledali predstavo, Zverinice iz Rezije, nato pa v Galeriji Velenje še ilustracije Jelke Raichman, ene naših največjih ilustratork. Po resnejšem delu so sledile delavnice, kjer je bila ustvarjalnost brez meja. Učenci so skupaj s Piko raziskovali, si izmišljali, izumljali, potovali, lahko pa tudi plezali po plezalni steni. Seveda vsi skupaj nismo mogli mimo prelepih spominkov, ki nas bodo še dolgo spominjali na prelep, ustvarjalen in poučen dan. Največji spomini pa so tisti, ki smo jih domov prinesli v svojih srcih. Sklenili smo, da se bomo k Piki še vrnili.

Fotografije so v galeriji.

Zapisala Helena Šamperl Petrovič

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost