V soboto 18. maja 2019 je potekalo državno tekmovanje v konstruktorstvu in tehnologije obdelav na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani.
V kategoriji K1 – Konstruiranje z Lego gradiki, Lego Dacta je tekmoval tudi učenec 2. razreda Lado Bratuša in dosegel 3. mesto z nalogo izdelave: Vesoljsko plovilo.
Tekmovalci so si vstopnico za državno tekmovanje pridobili na sedmih regijskih tekmovanjih, ki so bila izvedena 5. aprila 2019. V Ljubljani je sodelovalo 146 otrok; med njimi predšolski otroci in učenci od prvega do zadnjega razreda osnovne šole. Pomerili so se na 13 različnih področjih.
Podelitev priznanj najboljšim bo potekalo v soboto, 8. junija v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani, ZOTKINI TALENTI 2019. Priznanje za odlično 3. mesto bo na prireditvi dobil tudi Lado Bratuša.
Čestitke Ladu za odličen rezultat!
Mentorica Lego Dacte Mateja V. Pangeršič

 

 

 

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost