Na Dan žena so učenci 7. razreda imeli nenavaden športni dan. Najprej so se v spremstvu razredničarke in učiteljice tujega jezika Mateje Šajhar z lokalnim avtobusom odpeljali z negovskega avtobusnega postajališča v Gornjo Radgono. Pot jih je vodila po Partizanski cesti do meje. Na poti so se spomnili mimo katerih zgradb in znamenitosti hodijo. Obnovili so znanje o Muzeju Špital, Aleji velikih, sprehodili so se po Gornjem Grisu. V TIC-u Gornja Radgona so prosili za turistične brošure, nato pa se odpravili čez mejo. V mestu Radkersburg so si ogledali spomenik, posvečen ruski osvoboditvi tega področja, nato so se sprehodili do termalnega parka in se skozi park vrnili v center mesta. Seveda so preizkusili tudi igrala. V mestu so si najprej ogledali zunanjost cerkve Janeza Krstnika ter si v vodniku ogledali freske Johannesa Aquile, ki so tudi v nekaterih slovenskih cerkvah. Nato pa so učence čakale naloge. Začele so se namreč jezikovne vaje – uporaba tujega jezika v resničnih, življenjskih situacijah. V 400 let stari lekarni z originalnim pohištvom so morali prositi, če lahko fotografirajo notranjost, nato pa še v dveh stavbah na glavnem trgu prositi za razen reklamni material ter z eno osebo posneti selfie. Bilo jih je malo strah in bilo jim je malo nerodno, vendar pa je za njimi zelo dobra in za življenje uporabna izkušnja. Tukaj je še nekaj vtisov. Naji so bile najbolj všeč naloge, ter da so ponekod dobili tudi sladkarije. Tudi Luka je zapisal, da so mu bile zanimive naloge, pa tudi naučil se je veliko. Nensy je bil všeč postanek pri reki Muri in naloge. Jana si je najbolj zapomnila ruski spomenik in spomenik dr. Antonu Trstenjaku, ter da smo po koncu pohoda šli na sladoled. Tudi Darjanu so bile najbolj všeč jezikovne naloge. Ker so bili učenci najbolj navdušeni prav nad uporabo tujega jezika, bomo takšen športni dan zagotovo še kdaj ponovili. Fotografije so na ogled v galeriji.

Zapisala: Mateja Šajhar

(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost