Letos smo se prvič udeležili nacionalnega UNESCO projekta Veselje do znanosti, ki ga organizira vsako leto Gimnazija Celje center.
Devetošolci Miha, Alenka in Julija so tako imeli možnost sodelovati v delavnicah, kjer so sestavljali pesmi – haiku, programirali računalniško igrico z Micro:biti in izvajali različne kemijske eksperimente.
Povabljeni pa smo bili tudi v Narodni dom, kjer smo si ogledali izjemno glasbeno-gledališko predstavo Tesla.
S projektom obeležujejo dan znanosti za mir in razvoj. Osnovnošolcem zadnjega triletja projekt približa naravoslovno znanost, jo poskuša narediti zanimivo in privlačno ter mlade usmerja v raziskovanje in samostojno odkrivanje naravoslovja.
Nekaj fotografij najdete v galeriji in na FB strani Gimnaziji Celje Center ter videoposnetek njihovega video krožka.

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost