V petek, 18. 5. 2018, nas je obiskal učenec Osho Roschman Soto, uradno učenec naše šole, ki se že tri leta šola na domu. V tem šolskem letu je živel tri mesece na Kitajskem. Osho je namreč dobil možnost se redno učiti v največji šoli KUNG FUJA – v samostanu/templju v južnem  Šaolinu blizu Tajvana kot prvi otrok iz zahodnih držav. To je bila seveda zanj zelo zanimiva izkušnja, ki jo je želel deliti tudi z nami. Povedal nam je, da je bil v šoli vsak dan od zgodaj zjutraj do poznega večera in tudi v soboto in nedeljo. Poudarek je bil seveda v učenju borilnih veščin kung fuja. Trening je imel vsak dan zjutraj in popoldan po dve uri in pol, zvečer pa še ostale predmete, kitajščino, matematiko, tuji jezik … Glede šole je povedal, da vsakih 14 dni ocenijo učence in tiste, ki so zelo dobri in pridni javno pohvalijo na veliki tabli glavnega hodnika, poredni pa lahko dobijo tudi s palico po »tazadnji«. Povedal je, da so tudi tam imeli neke vrste šolo v naravi, ko je cela šola šla na čajne plantaže obirat čajne liste. Osho je sošolcem predstavil nekaj tradicionalne kitajske hrane, ki smo jo vsi imeli možnost okusiti in ugotovili, da je zelo začinjena. Demonstriral nam je tudi ceremonijo priprave in pitja kitajskega čaja. Skratka, Osho nam je predstavil delček svojega življenja na Kitajskem, prinesel darilca za vse ter na koncu pokazal nekaj veščin kung fuja. Fotografije najdete v galeriji.

 

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost