Prejšnji teden smo skupaj s sedmošolci odšli v šolo v naraviv Rakov Škocjan. Iz Maribora smo se z vlakom odpeljali v kraj Rakek in pot nadaljevali z avtobusom. Najprej smo se nastanili, nato pa že  takoj pričeli z dejavnostmi. Spoznali smo značilnosti kraškega sveta. Ogledali smo si Cerkniško jezero, reko Rak, vojaške rove, vrtače, udornice, jame in naravne mostove. Imeli smo različne pohode, plezanje po naravni plezalni steni ter spoznali živali in njihove sledove v kraških gozdovih. Posebno doživetje je bil zip line in vožnja s kanuji. V vojaških rovih smo videli netopirje. Naučili smo se tudi preživetja v naravi. Kljub temu, da je  bilo nekaj dežja, smo zelo uživali v občudovanju narave.
V petek smo se z težkim srcem poslovili od Rakovega Škocjana.
Za nami je teden poln zanimivih dogodivščin in lepih  trenutkov, ki smo jih preživeli skupaj. Prečudovit kraški svet se nam je res lepo vtisnil v spomin. Fotografije si lahko ogledate v galeriji.

Alenka Senekovič, učenka 8. razreda

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost