Učiteljice, ki na OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova poučujemo matematiko, vabimo starše, da v ponedeljek, 26. marca 2018, v času pogovornih ur v jedilnici naše šole sami preizkusite igre za lažje učenje matematike. Videli boste, da so učinkovite in da jih lahko s čisto malo truda sami izdelate doma.
Učenje matematike je lahko zanimivo, zadovoljujoče in optimalno doživetje, ko vzpostavimo ravnotežje med izzivi in otrokovimi zmožnostmi.  Eden izmed prijetnih načinov učenja matematike so didaktične igre. Doseganje pričakovanega znanja in rezultatov je veliko lažje če učenje matematike izhaja iz zanimanja otrok. Ob uporabi didaktičnih sredstev so možni različni pristopi (analitičen, eksperimentiranje ter delovanje in razmišljanje), različni otroci uporabijo različne postopke pri isti nalogi. Aktivno delovanje povzroči razmišljanje, kar je bistveno pri didaktičnih igrah – otroci so v bistvu prisiljeni razmišljati, da lahko sodelujejo pri igri. Didaktične igre omogočajo urjenje spretnosti in sposobnosti, hitro računanje na pamet, urjenje taktike, koordinacijo vida in giba, uspešnost vseh učencev, tudi učno slabših, saj predstavljajo uspeh tudi delni rezultati. Didaktične igre omogočajo diferenciacijo in individualizacijo ter vplivajo na socializacijo otrok – delo v dvojicah, delo v skupini…. Če boste doma matematiko urili na tako zabaven način, uspeh ne more izostati. Obenem boste tako ob izdelavi iger kot ob igri  z otrokom doživeli kvalitetno druženje.

Za aktiv učiteljic, ki poučujejo matematiko, zapisala Evgenija Peternel

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost