V četrtek, 8. 3. 2018, je na Srednji elektro-računalniški šoli Maribor potekalo predtekmovanje državnega tekmovanja ROBOsled za osnovnošolce. Robota obeh naših ekip, Tilna Vetriha ter Aleksa Kozarja in Tevža Starovasnika, sta dosegla odlična rezultata. V svoji disciplini sta v konkurenci 26 robotov dosegla 11. in 12. mesto. Čestitamo!Učenci na predtekmovanju tekmujejo v dveh kategorijah: v kategoriji dirkač, kjer tekmujejo s hitrimi in izvirno oblikovanimi robotki, ki poskušajo v najkrajšem možnem časi prevoziti po črni črti od starta do cilja in v kategoriji poznavalec, kjer pokažejo svoje teoretično znanje z reševanjem testa na računalniku. Letos je naša šola prvič sodelovala na tem tekmovanju in zato le v eni kategoriji, v kategoriji dirkač.

Najpomembneje je, da so učenci dobili prve izkušnje v svetu elektrotehnike, ki spremlja naše življenje na vsakem koraku in velja za eno od najperspektivnejših poklicnih smeri.

Rezultati in nekaj fotografij.

(Skupno 33 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost