V ponedeljek, 12. 2., je v telovadnici naše šole potekal že 28. šolski otroški parlament. Na zadnjem, 27. nacionalnem otroškem parlamentu, so mlade parlamentarke in parlamentarci izbrali temo letošnjega otroškega parlamenta. In to je: Šolstvo in šolski sistem. Odločili so se tudi za veliko spremembo in sicer bo vsaka nova tema odslej veljavna dve leti. Prvo leto bi naj učenci razmišljali o dejanskem stanju ter dajali predloge za spremembe glede na izbrano temo, naslednje leto pa bi naj šole poskušale te spremembe tudi uvesti.Tako so naši učenci letos razmišljali o šoli in šolstvu nasploh, bolj natančno pa o odnosih v šoli, o učnih vsebinah, o stilih poučevanja in o tem, ali jih naše šole dejansko pripravljajo na življenje. Učenci so pri pouku in pri oddelčnih skupnostih brali knjige in članke, si ogledali poučne filme, učenci 3. razreda so imeli učno uro kot v starih časih, o naši šoli nam je pripovedoval tudi gospod Ludvik Kramberger, ki nas je obiskal v mesecu januarju. Vse te stvari so bile iztočnice za debate po oddelčnih skupnostih, učenci pa so svoje zaključke predstavili v ponedeljek pred ostalimi razredi. Nekateri so zapeli, drugi dramatizirali, predstavili svoja razmišljanja s pomočjo plakatov, starejši učenci pa s pomočjo računalniških predstavitev. Veliko predlogov so imeli naši učenci. Znajo pohvaliti dobre stvari, pa tudi pokritizirati slabe. Imeli bi daljše odmore, manj domačih nalog, več projektnega dela, več ustnega ocenjevanja in še in še bi lahko naštevali. Delo se s tem dnem ni končalo, saj predstavnike Timona Bračiča, Tevža Starovasnika, Alenko Senekovič in Taija Nerata Tomca čaka še zastopanje naše šole na občinskem parlamentu, kasneje pa bodo skupaj z mentorico oblikovali končne predloge za spremembe ter jih posredovali učiteljskemu zboru. Fotografije so na ogled v galeriji.

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost