Delati v dobro drugega, v iskreni želji, da nekomu drugemu – sošolcem, prijateljem, domačim, sosedom ali komurkoli, ki ga sploh ne poznate, naredite nekaj prijaznega, lepega, dobrega, je vrednost vašega srca, ki se sčasoma preoblikuje v vrlino, ki vas spremlja skozi življenje. Verjetno že sami ugotavljate, da ta odlika prinaša dober občutek za tistega, ki daje. Dobro delo plemeniti, krepi značaj in vas oblikuje v ljudi s sočutjem in velikim srcem. Tudi aktivni državljani postajate na tak način, saj vam je mar za sočloveka in ne pogledate vstran, ko se nekdo znajde v stiski. Tudi dr. Trstenjak je dejal, da dobrota ni sirota, kot nekateri neprestano ponavljajo ta rek. Kajti prava dobrota se kaže v tem, da dajete brezpogojno, ker v zameno ne pričakujete neke povratne usluge. Če se dobro delo razume v tem smislu, potem je dobrota vedno povrnjena z dobroto, tisto, ki jo začutite v svojem srcu.
Tudi sama se vam želim ob mednarodnem dnevu prostovoljcev zahvaliti za vaše prostovoljno delo, ki ga opravljate na naši, Unesco šoli. Zato vas vabim, da se mi pridružite v torek, 5. 12. 2017, ob 10.00 v gospodinjski učilnici. Ob čaju in pecivu bomo poklepetali o vašem delu.

Ravnateljica: mag. Slavica Trstenjak

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost