Učenci 4. razreda so zadnji šolski teden (od 19. 6. do 23. 6. 2017) preživeli  1. šolo v naravi v Seči, in sicer v CŠOD Burja. Poleg 20 urnega plavalnega tečaja so spoznavali značilnosti slovenskega primorja, in sicer predvsem rastlinstvo in živalstvo v obalnem pasu in pasu bibavice. Ogledali so si tudi znamenito Formo vivo (galerijo skulptur iz kamna na prostem), obiskali Vrt kaktusov, šli na izlet z ladjo Solinarko v mesto Piran, kjer so  med drugim obiskali akvarij, v katerem so videli  vse živali, ki živijo v slovenskem morju. Sami so si izdelali nakit, čudežno vrečko iz dišavnic ter stensko sliko iz školjk. Pisali in izpolnjevali so dnevnik šole v naravi, brali knjigo v nadaljevanjih, hodili na večerne sprehode, pisali razglednice in se seveda poleg vsega tudi igrali in kopali v morju. In kar je najpomembnejše, prav vsi so napredovali v plavalnih  sposobnostih.  Prepričana sem, da bo vsem učencem ostala 1. šola v naravi v nepozabnem spominu. Fotografije so na ogled v galeriji.

Majda Rojko

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost