V okviru Unesco projekta »Spoznavam preteklost, razumem sedanjost, gradim prihodnost«, so učenci spoznavali arhitekturno dediščino domačega kraja. Center Negove je res majhen, a arhitekturno zelo bogat. V kraju dominirata negovski grad in cerkev Marijinega rojstva. Grad je bil postavljen v 15. stoletju in potem večkrat dozidan. Na njem lahko opazimo gotske, renesančne in baročne elemente. Cerkev je iz 16. stoletja, z vidnimi poznogotskimi in prevladujočimi baročnimi elementi. Na koncu naselja stoji stara domačija, ena izmed redkih še ohranjenih »cimpranih« hiš. Te lesene in z blatom in slamo ometane hiše so nekoč gospodovale Slovenskih goricam. Hiša je v celoti ohranjena, lastniki so zamenjali le streho, slamo je zamenjala opeka. Učenci so iskali rešitve, kako ohraniti bogato stavbno dediščino Negove, a hkrati mladim ponuditi priložnost in možnost, da si v kraju zgradijo sodobno bivališče. Fotografije so na ogled v galeriji.

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost