Napočil je čas, ko boste morali dokazati, da ste sposobni prevzeti ključ šole. Zavedati se morate, da biti spodobni devetošolci ni enostavna naloga. Ali ste v resnici najbolj odgovorni učenci šole, ki bodo naši šoli v ponos? Ste dovolj iznajdljivi in spretni, da vas bodo mlajši učenci občudovali? Znate ravnati dovolj premeteno, da ne boste skakali iz ene težave v drugo?Čeprav verjamemo, da ste se od nas in drugih predhodnikov marsičesa naučili, vas želimo preizkusiti. Pomembno je, da se zavedate, da morate za odlično oceno pridobiti 90% vseh možnih točk. Za oceno pozitivno pa vsaj 75%. Ja, ja, seveda smo strožji kot naši učitelji. Kaj ste pa mislili? Učili smo se od najboljših in jih v strogosti prehiteli.

Pripravili smo vam kar nekaj izzivov:

DATUM IZZIV IZVAJAJO: OCENJUJE SE:
26. 5. 2017 PODOKNICA RAVNATELJICI Tilen, Rene, Alina, Matej, Karin, Tia

KVALITETA IZVEDBE (petje, znanje besedila)

UMETNIŠKI VTIS (kostumi, glasbena spremljava, domiselnost, igra)

Ocenjujejo: vsi devetošolci

NAKNADNO PO DOGOVRU Z GO. RAVNATELJICO NIČ NAS NE SME PRESENETITI

PRESENEČENJE ŠT. 1:

Vodje: Ema, Tia, Alen, Rene. Navodila za izvedbo boste dobili na dan dogodka ob 8. 05 pri ge. Evgeniji Peternel

ČAS, ki ga dosežete

SPOSOBNOST VODENJA

Ocenjuje: ga. Slavica Trstenjak

PRESENEČENJE ŠT. 2- tekmovanje ekip 8. in 9. razreda

1. ekipa: Tea, Alen, Timon

2. ekipa: Nataša, Nikolaj, Jaka

3. ekipa:

4. ekipa:

ZMAGA

SPOSOBNOST SODELOVANJA ČLANOV EKIPE

SPOSOBNOST VODENJA EKIPE

 

Ocenjujejo: ga. Sonja Jagarinec, g. Matej Kraner, g. Vlado Špolar

PRESENEČENJE ŠT.3:  OBISK ZNANE OSEBE

Posebno zadolžitev dobijo na dan izvedbe tik pred dogodkom VSE OSMOŠOLKE pri ge. Jerici Golob Peterka.

DOMISELNOST, ZABAVNOST

 

Ocenjavalke: ga. Mateja Šajhar, ga. Blanka Mlakar, ga. Jelka Žurman

5. 6. 2017 PREŽIVETJE V KUHINJI

Vodje skupin: Tevž, Jaka, Nikolaj

 

Vsak vodja skupine si izbere še tri pomočnike. Vsaka skupina speče tri vrste peciva. Vi in ne vaše mame! Pecivo postrežete v jedilnici ob malici. Poskrbite za čim bolj eleganten izgled mize za degustacijo!

DEKORACIJA MIZE

Ocenjevanje dekoracije: ga. Jelka Žurman, ga. Mateja Šajhar, ga. Blanka Mlakar

 

OKUSNOST IN IZGLED PECIVA

Ocenjevalci – OKUŠEVALCI: učenci 6., 7. in 9. razreda in učitelji

8. 6. 2017 ODA DEVETOŠOLCEM

Vodja: Amanda – predsednica razreda, ga. jerica Golob Peterka – razredničarka (pomoč in nasveti osmošolcem)

Učenci sestavite pesem, ki bo častila devetošolce. Biti mora spoštljiva, brez žalitev, lahko je humoristično naravnana. Najprej preverite kakšna pesniška oblika je ODA!  Sami izberite glasbeno podlago. SODELOVATI MORATE VSI!

Do 6. 6. 2017 jo mora Amanda v pisni in elektronski obliki predati našemu predsedniku Kristjanu!

 

Če se boste dovolj potrudili, vam bomo dovolili, da pesem zapojete na naši valeti, sicer na valeti sledi kazen!

USTREZNOST PESMI ocenjujejo ga. Majda – Rojko, ga. Zvezdana Zorec, ga. Mateja Vodenik

 

IZVEDBO ocenjujejo: ga. Petra Starovasnik, ga. Helena Šamperl Petrovič, Samuel K. Borovšak, Saša Škrlec

8. 6. 2017 ODBOJKA Z UČITELJI

Igralci: Tanja, Amanda, Ema, Aleks, Tea, Nataša. Ekipa mora poskrbeti za enotno športno opremo – drese. Učitelje morajo čim bolj domiselno prepričati, da sestavijo ekipo. Če jim ne uspe, dobijo kazenske točke!

 

Ostali učenci oblikujte dve navijaški skupini od katerih ena navija za učitelje, druga za 8. razred. Vsaka navijaška skupina mora pripraviti svojo navijaško pesem.  Poskrbijo za navijaško opremo. V odmoru med igro morata poskrbeti za zabavo gledalcev: vsaka skupina odpleše eno plesno točko in zapoje eno pesem, ki jim jo bomo določili mi.

REZULTAT IGRE

Sodnica: ga. Petra StarovasnikDumić

DOMISELNOST IN ŠALJIVOST s katero ekipa izzove učitelje ocenjujejo Rok, Urška, Žiga B.

 

KVALITETA IZVEDBE navijanja, plesa in zapete pesmi

DOMISELNOST navijaških pripomočkov in kostumov

ZABAVNOST navijaških skupin

Ocenjevalci: Žiga K., Žan, Mišel, Florian, Kristjan

9. 6. 2017 VALETA

ODA DEVETOŠOLCEM ALI ???

PRISEGA

Prisotni morate biti vsi osmošolci

 

 

Pri pripravah in izvedbi vam želimo veliko zabave, dobre energije, hudomušnosti, iskrivih idej, dobrega sodelovanja in vztrajnosti. V primeru, da vaši možgančki še niso dovolj zreli in ne razumete navodil, poiščite nasvet pri: Žigi Bračiču, Kristjanu in Urški. Potrudite  se in ne bo vam žal. Mi verjamemo, da ste naši dostojni nasledniki, zaupajte si tudi sami. Sedaj pa veselo na delo, da ne boste v sramoto šoli in seveda nam!

Vaši devetošolci.

(Skupno 351 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost