V ponedeljek, 22. 5. 2017, so se na šoli izvajale aktivnosti za sprejem učencev 2. in 9. razreda v članstvo RK. Devetošolcem je g. Filip Matko Ficko  s predavanjem o Gibanju Rdečega križa in Rdečega polmeseca v svetu predstavil vlogo RK. Po predavanju je deset učencev podpisalo pristopne izjave v članstvo te humanitarne organizacije. Drugošolci pa so bili sprejeti med mlade člane Rdečega križa. Sprejema  s kulturnim  programom sta se udeležila aktivista Rdečega križa g. Filip Matko Ficko, ki je učencem drugega razreda  pred sprejemom predstavil vlogo mladih članov Rdečega križa ob pripovedovanju in risanju zgodbice  o Križem Kapici. Predsednica krajevne organizacije RK Negova ga. Dragica Lipnik jim je  namenila nekaj toplih besed in predstavila pomen, poslanstvo RK ter aktivnosti krajevne organizacije RK.   Sledil je  sprejem učencev med mlade člane RK.  Gospod Matko jim je čestital in  razdelil izkaznice, ga. Dragica Lipnik pa jim razdelila darila s strani krajevne organizacije. Fotografije so na ogled v galeriji.

Vsem mladim članom iskreno čestitamo!

                                    Jelka Žurman, mentorica RK

(Skupno 106 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost