V ponedeljek, 24. 4. 2017, so imeli učenci izbirnega predmeta turistična vzgoja (TVZ) ekskurzijo v Maribor. Na Trgu svobode, pred znanim Kodžakom, sta nas sprejeli naši bivši učenki Liza Marie Valentan in Samanta Juršnik. Obe sta sedaj dijakinji 3. letnika SŠGT, smer turizem. Dijakinji sta prevzeli vlogo turističnih vodnic in nas za dobro uro popeljali po mestnih znamenitostih. Svoj ogled smo nadaljevali z obiskom Srednje šole za gostinstvo in turizem, ki nam jo je predstavil profesor turizma, Andrej Purgaj. Obiskali smo tudi najnovejši hotel v Mariboru, in sicer Hotel Maribor na Glavnem trgu.
Vsi smo bili navdušeni nad zelo domiselno opremo hotela. Hotelska menedžerka nam je povedala, da so za opremo uporabili stvari, ki so jih našli v stavbi med obnovo. Učenci so spoznali poklice, ki so zastopani v hotelu in se seznanili z vlogo spletnega marketinga v sodobnem turizmu. Nazadnje smo obiskali Muzej NOB, se seznanili z žalostnimi usodami prebivalcev Maribora med drugo svetovno vojno ter spoznali, zakaj je Maribor skoraj stoletje nosil naziv jugoslovanski Manchester. Ekskurzijo smo zaključili z malico v trgovskem centru Europark.
Fotografije so na ogled v galeriji.

Učitelj TVZ: Matej Kraner

(Skupno 157 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost