“Pogosto se nam dogaja, da se znanje in vedenje o naravi, rastlinskem svetu in zeliščih, ki se je v naših prednikih ‘nabiralo’ skozi leta, desetletja in stoletja, izgublja, pozablja in nezadržno propada. Da bi ta znanja in praktična vedenja, ki so še ostala, ohranili, potrebujemo rešitev.” 

Tudi v letošnjem letu smo se prijavili na Unesco projekt, ki ga je razpisala OŠ Rakek,  Vzgajamo zelišča – V starem iščem novo. Ker z učenci želimo spoznati košček našega zeliščnega bogastva, smo na naši zeliščni gredici posejali in posadili zelišča, za njih pridno skrbeli ter ob koncu projekta pripravili okusne zeliščne namaze. Ob novem letu smo staršem in delavcem šole izdelali sivkine vrečke dišečke. Posegali smo po najrazličnejših literaturi ter v okviru interesne dejavnosti ustvarjalnih uric izdelali didaktične igre. Zgodbe iz knjige Polonce Kovač, Zelišča male čarovnice smo v razredu tudi dramatizirali. Bilo je zabavno. Utrinke si oglejte v naši galeriji.

Mentorici: Marija Šebjanič in Petra Starovasnik Dumić

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost