Ob zaključku letošnje bralne sezone nas je v sredo, 1. 6. 2016, obiskala priljubljena mladinska pisateljica Desa Muck. Najprej so se z njo družili učenci od 1. do 5. razreda; drugo šolsko uro pa še učenci od 6. do 9. razreda.
Fotografije so objavljene v galeriji spletne strani šole.

Jerica Golob Peterka


Desa Muck je danes svobodna umetnica; poznana je kot filmska igralka in televizijska voditeljica, piše stripe, podlistke, scenarije, radijske igre in celo besedila za oglase. Njen književni opus obsega predvsem dela za mladino in otroke, piše pa tudi za odrasle. Najznačilnejša so njena humorno obarvana prozna dela iz sodobnega sveta mladostnikov (Pod milim nebom, Hči Lune, Lažniva Suzi, Kremplin). Značilne teme odraščanja je šaljivo predstavila tudi v ciklu pripovedi Blazno resno, naklonjenost mlajših otrok pa si je pridobila zlasti s krajšimi pripovedmi o Anici. V svojih mladinskih delih tako spretno povezuje napetost, humor in probleme mladostnikov med odraščanjem, ki se najbolj kažejo v odnosu do odraslih, staršev, učiteljev …

Vse to in še več njenih osebnih zgodb nam je predstavila v dveh urah, ki sta, kot vedno, minili prehitro.

(Skupno 30 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost