V podaljšanem bivanju smo, v okviru interesne dejavnosti ter ustvarjalnega preživljanja prostega časa, z učenci 1., 2. in 3. razreda že od začetka šolskega leta vključeni v Unesco projekt, Vzgajamo zelišča. Od novembra, ko smo nazadnje pisali o našem delu se je nabralo že veliko. Učenci so sešili vrečkice iz blaga, jih napolnili s posušeno sivko ter jih razdelili staršem in delavcem šole, ob koncu novega leta.

V začetku novega leta smo posejali krešo, drobnjak ter baziliko. Učenci so si rastlinice z veseljem odnesli domov, kjer čakajo, da jih bodo posadili na svoj vrtiček. S tem se naš projekt ni zaključil, saj smo na šolskem vrtu dobili tudi svojo gredico, kamor bomo v začetku maja posadili naša zelišča. Fotografije ;-)

Zapisala: Marija Šebjanič

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost