Tudi letos je naša šola sodelovala v projektu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga razpisuje Turistična zveza Slovenije. Podnaslov projekta je bil, Zeleni  turizem.
Skrbeti za svoje dragocenosti ni enostavna naloga. Še opazimo ne, kdaj jih lahko izgubimo. Tako lahko vsaka dobra pustolovščina hitro vse spremeni. Skrbno stopanje po sledeh naravnih danosti nas lahko pripelje do odkritja … do majhnih izgubljenih zakladov. Zato moramo znati pobirati te dragocenosti in jih čuvati – pa ne zase. Tako dobimo še več: prav tisto, kar si želimo. In kaj je to? To odkrijemo, če skrbno stopamo po sledeh …
Zlüftaj se! Pojdi v naravo, opazuj jo, raziskuj in videl boš, kaj vse nam lahko nudi.
To so uvodne besede, s katerimi je skupina devetošolk (Nastja Ivančič, Nuša Kaučič, Kaja Knez, Saša Ivanenko, Nuša Simonič, Brina Paurič, Maja Satler in Nina Štajnfelzer) ter Tjaž Starovasnik pod mentorstvom učitelja Mateja Kranerja in učiteljice Jerice Golob Peterka prijavila raziskovalno nalogo z naslovom  »Zlüftaj se!«
V torek, 15. 3. 2016, smo nalogo in turistični produkt predstavili še na stojnicah v Mercator centru v Mariboru skupaj z ostalimi šolami, ki so vključene v tekmovanje. Letos smo osvojili srebrno priznanje. Fotografije si lahko ogledate v galeriji in na tej povezavi.

Jerica Golob Peterka

(Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost