Zveza prijateljev mladine Slovenije in Rotary klubi Slovenije organizirajo HUMANTARNO AKCIJO, katere namen je pridobiti finančna sredstva za različne projekte, namenjene otrokom in mladostnikom, še posebej za tiste iz šibkega socialnega okolja, ki imajo visoke intelektualne sposobnosti, pa jih starši ne morejo finančno podpreti. Glavna aktivnost projekta je zbiranje odsluženih, neuporabnih, zlomljenih, pa tudi nekoristnih še delujočih mobilnih telefonov, ki se potikajo po predalih in ne vemo, kam z njimi. Projekt predvideva, da se 10% od neto zbranih sredstev nameni šolam, ki se bodo aktivno vključile v akcijo. Projekt je tudi medijsko podprt. Ker gre za humanitaren projekt, ki je izrazito ekološko naravnan, se akciji pridružuje tudi naša šola. V avli šole smo zato pripravili tri škatle; ena škatla za mobilnike, druga za baterije in tretja škatla za polnilce. Tukaj Vas prosimo, da ločite baterijo od telefona in jih odvržete v za to namenjene škatle.

Akcija se je začela, 21. marca in bo trajala do 24. aprila 2016. Pridružite se tudi Vi in s tem pomagajte.

Koordinator: Vesna Pintarič

(Skupno 31 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost