Leto 2015 je UNESCO proglasil za leto, posvečeno svetlobi in z njo povezano tehnologijo.
IV. osnovna šola Celje je pripravila nacionalni projekt Učenec poučuje – svetloba. Namen projekta je, da se učenci sami preizkusijo v vlogi učitelja, da so sami oblikovalci učnega procesa. Na šoli smo se projektu priključili štirje učitelji: Petra Starovasnik Dumić, Jelka Žurman, Evgenija Peternel in Matej Kraner. Učenec Rene Mlinarič je pri izbirnem predmetu OGL sošolcem predstavil načrt lanterne v programu Skethup. Žan Celcar je pri fiziki predstavil poglavje o svetlobi. Učenci, ki obiskujejo izbirni predmet astronomija so izdelali periskop, »camero obscuro« in vodno lupo. S svojimi napravami so obiskali 2. in 3. tretji razred. V 2. razredu so učenci izdelovali kalejdoskope, ki so jih predstavili v 3. razredu. Učenci so se na svoje predstavitve zelo dobro pripravili in uživali v vlogi učitelja.
Fotografije si lahko ogledate v galeriji.

Zapisal: Matej Kraner

(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost